2021 06 01 Triukšmo lygio matavimas triukšmomačiu

        Vienas iš žmogaus sveikatai įtakos turinčių veiksnių, lemiantis net 20 proc. mūsų sveikatos, yra aplinka. Vienas iš šių veiksnių yra triukšmas. Nuolatinis triukšmas be perstojo dirgina nervų sistemą, sukelia stresinę būklę ir dėl to dažnai skauda galvą, blogėja atmintis, greičiau pavargstama. Triukšmingoje aplinkoje sunku bendrauti, įsiminti svarbią informaciją, susikaupti, dėl to didėja nelaimingų atsitikimų tikimybė. Ilgą laiką būnant triukšmingoje aplinkoje vystosi klausos sutrikimai (galima net apkursti), sutrinka širdies ir kraujagyslių darbas.

 

Žmogus dažnai prisitaiko prie nuolatinio triukšmo ir jo, tarytum, net nejaučia, tačiau keičiasi žmogaus darbingumas ir dėmesys.
Auklėjamųjų grupių „Svajokliai“ ir „Aitvarai“ auklėtiniai bei pailgintos dienos grupių Nr. 1, Nr. 2, Nr. 3 vaikai atliko eksperimentus, skambant skirtingo garsumo muzikai. Piešdami ant pieno, skambant tyliai klasikinei muzikai, darbams vaikai rinkosi daugiau pastelines spalvas, o skambant triukšmingai roko muzikai – tamsias spalvas. Auklėjamųjų grupių „Svajokliai“ ir „Aitvarai“ auklėtiniai darbo metu triukšmo lygį matavo prietaisu triukšmomačiu. Po eksperimento šiuo prietaisu matavo triukšmo lygį skirtingose pastato vietose, imituodami skirtingas gyvenimiškas situacijas, žiūrėjo filmą „Triukšmas“.