Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje INFO

 
2022 05 16  Profilaktiniai vaikų skiepai – užkirskime kelią sunkioms ligoms
 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad svarbu naudotis galimybe ir nemokamai skiepyti vaikus nuo visų užkrečiamųjų ligų pagal vaikų skiepijimų kalendorių. Tuberkuliozė, kokliušas, stabligė, B tipo meningokokas – tik neilgas sąrašas pavojingų ligų, nuo kurių nemokamais skiepais galime apsaugoti savo vaikus. Lietuvoje nemokamai, tai yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, vaikai iš viso skiepijami nuo 14-os užkrečiamųjų ligų pagal Lietuvos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Jei dėl tam tikrų priežasčių vaiką pavėluota paskiepyti, tėvams tereikia su juo kreiptis į savo šeimos gydytoją ir vaikas bus skiepijamas pagal individualų skiepijimų kalendorių.
Visą vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių rasite čia: https://bit.ly/3ysvQNE.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Vaišvilė

 

 

Erkės įkandimas gali būti lemtingas     pdf

 

 
 
 
 
 
 
2021 11 12  Mokymai „Dantys sveiki – šypsena plati!“
Lapkričio 12 dieną 10 lavinamosios kl. mokiniai dalyvavo užsiėmime „Dantys sveiki – šypsena plati!“, kuriame aptarė, kodėl reikia prižiūrėti burnos ertmę, kokios yra burnos priežiūros priemonės ir kaip reikia rūpintis burnos ertme. Visi įsitikino, kad kasdieninė teisinga burnos priežiūra gali būti geriausia prevencinė priemonė prieš dantų gedimus.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gintarė Pečiulienė
 
 
 
 
 
 
 

NEMOKAMAS webinaras ,,Priklausomybė nuo socialinių tinklų: mitas ar realybė?“
Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja NEMOKAMĄ vebinarą ,,Priklausomybė nuo socialinių tinklų: mitas ar realybė?“, kuris skirtas plačiai visuomenei.
 Seminaro lektorius – gydytojas psichiatras, Lietuvos priklausomybės ligų instituto valdybos pirmininkas Jonas Fugalis.
 Kada? Lapkričio 18 d. (ketvirtadienis)
 Kelintą valandą? 18.00 val.
 Kur? ZOOM platforma. Vebinaro nuoroda: https://us06web.zoom.us/j/89555283671…
Susitikimo ID: 895 5528 3671
Slaptažodis: 155520

 

 

 
 
 
 
 

„Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras: tikslas, pobūdis, veiklos sritys bei visuomenės sveikatos specialisto, vykdančio sveikatos priežiūrą mokykloje, funkcijos“ pdf 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
2021 10 14   Mokymai „Kaip išsaugoti akis sveikas?“
Spalio 14-oji – Pasaulinė regėjimo diena. Šia proga 7a specialiosios kl. ir 7-8 specialiosios kl. mokiniai spalio 15 d. dalyvavo mokymuose „Kaip išsaugoti akis sveikas?“, kuriuose išgirdo patarimų, kaip pašalinti akių nuovargį ir užkirsti kelią regėjimo sutrikimams. Visi atliko akių pratimus, kurie mažina akių įtampą, gerina regėjimą, stiprina akių raumenis. Mokiniai įsitikino, kad regėjimas yra pojūtis, kuris pranoksta visus kitus žmogaus pojūčius. Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gintarė Pečiulienė
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2021 09 27   Mokymai „Būk saugus, būk matomas!“
   Prasidėjus naujiems mokslo metams eismas žymiai suintensyvėjo, todėl rugsėjo 17 ir 24 dienomis 5-6 spec. kl., 8-9 lav. kl., 10 lav. kl. ir SĮUK Nr. 2 klasių mokiniai dalyvavo užsiėmimuose „Būk saugus, būk matomas!“. Juose mokiniai pasikartojo, kaip saugiai elgtis kelyje.  Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gintarė Pečiulienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2021 06 17  VANDENYJE BŪKITE ATSARGŪS!
       Kasmet birželio 1 dieną Lietuvoje oficialiai pradedamas maudymosi sezonas. Daugybė poilsio gamtoje ir vandens pramogų ištroškusių žmonių vos atšilus orams patraukia prie vandens telkinių.  Dauguma žmonių mano, jog skęsdami visada sulauks paplūdimiuose budinčių gelbėtojų pagalbos, todėl jaučia nepakankamą atsakomybę už savo ir savo mažamečių vaikų saugumą.  Nepamirškite, kad gelbėtojai budi ne visuose paplūdimiuose, o jų buvimas visiškai neapsaugo nuo nelaimės, nes paskęstama dažniausiai labai greitai, net nespėjus suteikti pagalbos.
Gintarė Pečiulienė
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Mob. tel. 8 672 50 757
gintare.peciuliene@sveikatos-biuras.lt
www.sveikatos-biuras.lt
https://www.facebook.com/siauliuvsb

 

 
 
 
 
2021 -05- 18  Vieninga elektroninė registracijos sistema, priėmusiems svarbų sprendimą vakcinuotis nuo COVID-19 ligos
  • Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje koronastop.lt.
  • Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).
  • Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

 

 
 
 
 
 
 
 
Nuotolinė paskaita „Vaiko burnos sveikata – ką privalo žinoti tėvai“
Gegužės 20 d. 13.30 val.
Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/825945088016253
Būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/DdpvenEk2MmjiX476
Paskaitą ves Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą burnos sveikatos stiprinimo srityje Karolina Sankauskaitė

 

          2021 04 30  Pamoka „Sveikos ir tvarios mitybos patarimai“
       Balandžio 30 dieną 5 specialiosios ir SĮUK Nr. 2 klasių mokiniai dalyvavo pamokose „Sveikos ir tvarios mitybos patarimai“. Jose mokiniai sužinojo ir aptarė 16 patarimų, kurių laikantis mityba yra ne tik sveikatai palanki bet ir tvari –  taip tausojama gamta, mažinamas maisto švaistymas.   
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Gintarė Pečiulienė

 

 

2021 03 30  Informacinis pranešimas
Kodėl reikalingos vakcinos nuo COVID-19?   ČIA 
 

2021 03 03  Svarbiausia informacija apie vakcinas nuo COVID-19
   Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti milžinišką neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.
Vakcinos nuo COVID-19 yra vaistai, kuriais siekiama užkirsti kelią naujo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltoms ligoms, sukeliant imuninį organizmo atsaką.
Svarbiausią informaciją apie vakcinas nuo COVID-19 rasite:
 
Gintarė Pečiulienė,  Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
El. paštas gintare.peciuliene@sveikatos-biuras.lt

   2021 01 12  Informacija „Ką daryti, kad nesusirgčiau Covid-19 liga?

2021 01 05  Atmintinė „Kuriais atvejais NVSC teikia pažymas/neteikia pažymų apie asmeniui taikomą privalomą izoliavimą pirminės AASP šeimos medicinos paslaugas teikiančiai įstaigai“. 
Gintarė Pečiulienė,  Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
El. paštas gintare.peciuliene@sveikatos-biuras.lt

ATMINTINĖ


NVSC algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga   ČIA

 

        2020 06  18    Vaikai yra judrūs, ištroškę laisvės ir saulės. Nenuostabu, kad paleisti į laisvę jie bėgs, o bėgdami – grius. Įbrėžimų, nusibrozdinimų, sutrenkimų vasarą padaugėja keletą kartų. Būtent todėl labai svarbu žinoti, kaip suteikti pirmą pagalbą atsitikus nelaimei!
Vaiku traumos vasara  pdf 


2020 Vaikų traumos vasarą

   
2020 06 03 Išvenk pavojų vasarą- apsisaugok žinodamas! 
PowerPoint

 


 
2020 06 01 Pasaulinė diena be tabako.
 Tikslas – didinti žmonių informuotumą apie tabako vartojimo sukeliamus žalingus ir mirtinus padarinius bei skatinti visuomenę nevartoti tabako gaminių.
 Šiais metais Pasaulinės dienos be tabako tema skirta atkreipti jaunimo dėmesį ir atskleisti tabako pramonės įmonių taikomas ir į jaunimą orientuotas sistemingas, agresyvias ir atkaklias taktikas.

 

 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
2020 05 18 Alkoholiui sakyk -ne!
     Alkoholio vartojimas yra opi socialinė ir sveikatos problema. Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, aiškiai matyti, jog alkoholio vartojimo problema yra labai rimta, kasmet vis daugiau neblaivių asmenų kenkia ne tik savo sveikatai, bet ir padaro nusikaltimus. Taip žalą patiria ne tik pats geriantysis, bet ir aplink jį esantys, o kartais ir tiesioginio ryšio neturintys asmenys. Nuo alkoholio silpstantis imunitetas lemia ir didesnį jautrumą infekcijoms. Nėra saugios dozės ar kiekio, bet kokio kiekio alkoholio vartojimas daro žalą – kuo daugiau vartojama, tuo didesnė žala patiriama. Plačiau apie alkoholio daromą žalą sveikatai, skaitykite prisegtame stende. 

                 2020 05 05   Mes patys galime padėti savo akims susidoroti su kasdieniniu stresu specialių pratimų dėka. Šie paprasti pratimai ne tik pašalins susikaupusį nuovargį, bet taip pat padės išsaugoti Jūsų akių sveikatą ateityje.