2021 11 03 Projektas ,,Vėlinės”

2021 spalio mėn. 20 – 29 d. vyko „Vėlinių“ projektas, kuriame dalyvavo Šiaulių „Ringuvos“ ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklų mokiniai.  Senovėje, Vėlinių vakarą, žmonės eidavo prie pilkapių, uždegdavo laužus, giedodavo mirusiems pagerbti skirtas giesmes. Auklėjamųjų grupių „Svajokliai“ ir „Aitvarai“, pailgintų dienos grupių Nr.1; Nr. 2; Nr. 3, SĮUG Nr. 1 ugdytiniai klausėsi Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos (Lietuvių liaudies instrumentų ir akordeono skyriaus) auklėtinių (Milda, Karolis, Andrėja, Austė, Lukas, Andrėja, Adrija, Augustas, Patricija) ir ansamblio „Animato“ (Emilė, Agnė, Adrija, mok. Kristina Kuprytė) koncerto.

Popietės „Vėlinės ir kanklės“ metu pailgintų dienos grupių Nr. 1; Nr. 2; Nr. 3, SĮUG Nr. 1 ugdytiniai (aukl. N. Nemeikšienė, V. Urbutienė, I. Tuzova, S. Jaugienė) kalbėjo apie Vėlinių tradicijas, dekoravo žvakes, gamino puokštes. Auklėjamųjų grupių „Aitvarai” ir „Svajokliai” ugdytiniai popietę „Laiko pėdsakai Vėlinių (Ilgių) papročiuose” skyrė  protėvių vėlėms pagerbti. Stilizuotame akmeniniame aukure vaikai uždegė žvakes, prisiminė senąsias baltų tradicijas ir papročius (aukl. A. Nemanienė).  Vėliau visi vyko į Donelaičio kapines, tvarkė neprižiūrimus kapus, degė žvakutes, puošė  pačių vaikų pagamintomis puokštėmis (aukl. V. Navickienė, A. Nemanienė, N. Nemeikšienė). Klausėsi įdomaus pasakojimo apie  kapų priežiūros  tradicijas seniau ir dabar (A. Šulskienė).