2023 03 06 Atvira integruota pamoka ,,Spalvų ir kvapų pasaulyje. Sensoriniai skaitiniai”

Kovo 6 dieną SĮUK Nr.3 (mokytoja Agnė Pranckutė) ir 8A klasės (mokytoja Rita Šimonėlienė) mokiniai mokyklos bibliotekoje dalyvavo atviroje integruotoje pamokoje ,,Spalvų ir kvapų pasaulyje. Sensoriniai skaitiniai’’. Mokinių laukė interaktyvi pamoka apie amžiaus skirtumus, pasitelkus gyvūnų pavyzdžius. Mokiniai ne tik sužinojo, kaip liūtės rūpinasi savo liūtukais, kaip atrodo maži ežiukai, bet ir patys, pasitelkę savo pojūčius, įsijautė į gyvūnų gyvenimą – per lytėjimo veiklas pajuto, koks švelnus gali būti liūtas, kokie aštrūs ežiuko spygliai bei kaip drambliai mėgsta taškytis vandeniu. Mokiniai sužinojo, kuo maitinasi voverės ir patys turėjo galimybę pabūti jų kailyje – paragauti voverių taip mėgstamų riešutų. Padirbėję ir pasikalbėję, mokiniai įsitraukė į aktyvią veiklą – poilsio pertraukėlę, kurios metu, dėliodami trigubą kubą, išsirideno sau užduotį – vieni paplojo, kiti apsisuko ratu, tretiems teko ir pritūpimų padaryti. Ši veikla leido vaikams atsipalaiduoti ir privertė linksmai pajudėti.
O kvapų kvapai: čia kvepėjo ne tik knygos, bet ir maišėsi kvapai (duonos, šieno, muilo, šokolado ir kt), kuriuos mokiniai uostė, stengėsi surasti atitikmenį ir įvardinti. Emocijos, nuotaikos, puikus nusiteikimas užvaldė visus, kas čia dalyvavo. Ačiū ir socialinei pedagogei, kuri taip pat aktyviai įsijungė į veiklas. Informaciją parengė mokytojos A.Pranckutė, R.Šimonėlienė