2023 11 15 Probleminio mokymosi sesijos ,,Vaiko, turinčio autizmo spektro sutrikimą, pažinimas ir ugdymasis“ mokykloje

Mūsų mokyklos mokytojai, bendradarbiaudami su Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Specialiosios pedagogikos ir logopedijos programos dėstytojais ir studentais, dalyvauja Probleminio mokymosi sesijose ,,Vaiko, turinčio autizmo spektro sutrikimą, pažinimas ir ugdymasis“.

Sesijų metu Vaiko gerovės komisijos pirmininkė, vyresnioji specialioji pedagogė Rita Griciuvienė Specialiosios pedagogikos ir logopedijos bakalauro studijų I kurso studentus kvietė diskusijai apie saugios, ugdytinio poreikius atitinkančios ugdymosi aplinkos kūrimo svarbą, analizavo bei pristatė dokumentus reikalingus vaikų, turinčių įvairiapusių raidos sutrikimų ugdymui, akcentavo specialiojo pedagogo profesinę etiką. Buvo aptarta, kaip modeliuoti į vaiko stiprybes ir specialiuosius ugdymosi poreikius orientuotą bendravimo, komunikacijos, elgesio gebėjimų individualų ugdymosi planą.
Probleminio mokymosi metu pedagogai vedė atviras veiklas, diskutavo, supažindino su taikomais metodais: atvejo analizė, mokymasis bendradarbiaujant mažose grupėse, mažų grupių konsultacijos, praktinės užduotys, problemų sprendimo sesijos. Šias veiklas vedė vyresnioji specialioji pedagogė Sanjana Šedovikienė, vyresnioji specialioji pedagogė Vaida Mačiūnė, vyresnioji specialioji pedagogė Erika Drazdauskienė, specialioji pedagogė Vaida Linkuvienė, specialioji pedagogė Kornelija Gindulytė.
Atviros dailės pamokos „Miesto atspindys“ (vyresnioji technologijų, dailės mokytoja Lijana Pigulevičienė) bei interaktyvios paskaitos „Vaiko veiklos pasirinkimo galimybių vizualizavimas“ (specialioji pedagogė metodininkė Rita Šimonelienė) metu buvo sudarytos galimybės susipažinti su individualizuotai taikomais ugdymosi struktūravimo, vizualinės pagalbos ir kitomis ugdymo/si strategijomis bei priemonėmis.
Diskusiją bei refleksiją moderavo direktorė Lijana Giedraitienė, direktoriaus pavaduotoja Salvinija Žukienė.