2024 03 12 Pamoka bibliotekoje ,,Elektroninės patyčios”

Kovo 12 dieną socialinė pedagogė J. Kaziūnienė ir mokytoja R.Šimonėlienė kartu su 5-8 klasių mokiniais lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos Lieporių filiale. Bibliotekos vedėja R. Vertelienė mokiniams pravedė pamoką apie tai, kokį elgesį vadiname elektroninėmis patyčiomis, kaip jas stabdyti ir kaip saugiai bendrauti internete. Elektroninės patyčios – tai patyčios, vykstančios internete ar kitoje virtualioje erdvėje, kuomet vaikas žeminamas, skaudinamas elektroniniais laiškais, žinutėmis pokalbių svetainėse, socialiniuose tinkluose, taip pat naudojant mobiliuosius telefonus.

Mokiniai žiūrėjo bendraamžių kurtus filmukus apie patyčias, diskutavo ir smagiai dalyvavo Kahoot viktorinoje apie elektronines patyčias: I – ą vietą laimėjo Oresta, II-ą vietą – Estelas, III-ą vietą – Evaldas. Visi pritarėme, kad kiekvienas galime neprisidėti prie patyčių ir jas stabdyti būdami draugiški ir pamatę patyčias pasipasakoti apie tai suaugusiajam, kuriuo pasitiki – mokytojai ar socialinei pedagogei.  Informaciją parengė socialinė pedagogė Jurgita Kaziūnienė