2014 11 27 Respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų, ugdymas: realybė ir siekiamybė“.

Šiaulių Universitete vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų, ugdymas: realybė ir siekiamybė“. Konferenciją organizavo Šiaulių miesto Pedagoginė psichologinė tarnyba, Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ Šiaulių grupė, Šiaulių Universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto Specialiosios pedagogikos katedra, Šiaulių ,,Ringuvos”  specialioji mokykla, Šiaulių specialiojo ugdymo centras ir Šiaulių logopedinis lopšelis – darželis.
         Muzikinį sveikinimo žodį tarė mūsų mokyklos mokinys Edvin Monsovskij ir muzikos mokytoja Laima Kulšytė.
        Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Salvinija Žukienė  ir vyresnioji specialioji pedagogė Sanjana Šedovikienė skaitė pranešimą „Jaunuolių, turinčių autizmo spektro sutrikimų, socialinių įgūdžių ugdymas Šiaulių „Ringuvos“ specialiojoje mokykloje“, iliustruotą vaizdo medžiaga. „World cafe“ metodu tėvai ir pedagogai diskutavo apie autizmo spektro sutrikimų vertinimo kelius ir klystkelius, ugdytinių elgesio modeliavimą ugdymo įstaigose, ugdymo tęstinumą ir bendradarbiavimą ugdant, aplinkinių reakciją į kitoniškumą, ugdymo įvairovę bei individualumą.