2015 02 05 Edukacinis užsiėmimas Žaliūkių etnografiniame malūne

Užgavėnės – žiemos šventė,  visada švenčiama antradienį, 46 dienas prieš šv.Velykas.  Ši žiema nesikandžioja stipriu šaltuku, neverčia braidžioti giliomis sniego pusnimis, tačiau ateina metas, kai norisi ją išvyti  ir kuo greičiau prisišaukti pavasarį. Svarbiausias žiemos varymo   akcentas – persirengėlių kaukė.

Socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai, lydimi mokytojos Ilmenos Paulauskienės, apsilankė Žaliūkių etnografiniame malūne, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Užgavėnių kaukių darymas‘‘. Užsiėmimo metu mokiniai klausėsi įdomių pasakojimų apie Užgavėnių šventimo tradicijas ir papročius įvairiose Lietuvos vietovėse, apžiūrinėjo kaukes, išdrožtas iš medžio, pagamintas iš beržo tošies, molio, odos. Pagrindinė ir įdomiausia užsiėmimo dalis – savo rankomis pasigamintos kaukės papjė mašė technika.